O NAS

Ceramika Galia

Ceramika Galia to rodzinna firma zajmującą się produkcją znanej na całym świecie ceramiki bolesławieckiej. Już od dwóch pokoleń dostarczamy naszym klientom wyjątkowe, ręcznie robione wyroby ceramiczne. Używając do ich wytwarzania naturalnych surowców, w większości występujących w okolicach Bolesławca, kontynuujemy wielowiekową tradycję naszego regionu.

Rękodzieło

Cały proces produkcji odbywający się w naszym zakładzie pozbawiony jest elementów automatyzacji. W związku z tym nie biorą w nim udziału żadne zastępujące ludzką pracę zaawansowane urządzenia mechaniczne. Dlatego nasze produkty w całości wytwarzane są ręcznie: od samego początku, czyli momentu przygotowania masy z gliny i zalania nią form, przez nakładanie stempli i malowanie, aż do ostatniego etapu produkcji, czyli szkliwienia i wkładania produktów do pieca .

Jakość

Dzięki różnorodności form nasze naczynia idealnie sprawdzają się w codziennym użyciu. Ich trwałość zapewnia bardzo wysoka temperatura wypału, która wynosi 1230°C. Naczynia idealnie nadają się do zastosowania w kuchni. Można je myć w zmywarkach, a także używać do przygotowywania potraw w kuchenkach mikrofalowych i piekarnikach. Ponadto stosujemy farby i szkliwa niezawierające kadmu i ołowiu. Dzięki temu są one dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Dekoracje

Nasze dekoracje są wykonywane ręcznie, tradycyjną metodą stempelkową. Jest ona także uzupełniana przez malowane pędzlem kwiaty, które są częstym motywem, występującym wśród naszych zdobień. Ponadto charakteryzuje nas bogata i odważna paleta barw, do której zainspirowały nas m.in. zmieniające się pory roku. Nasze twórcze zaangażowanie sprawia, że wyjątkowe i niepowtarzalne dekoracje doskonale komponują się we wszystkich rodzajach wnętrz.

galia ceramika
ceramika Galia

Współpraca

Jako zakład rękodzielniczy nie zajmujemy się produkcja masową wyrobów ceramicznych. Ważniejsza od ilości jest dla nas wyjątkowość. Dlatego jeżeli szukają Państwo niepowtarzalnych produktów wykonywanych ręcznie, to zapraszamy do współpracy. Jesteśmy otwarci zarówno na współpracę o zasięgu krajowym, jak również międzynarodowy.

Produkcja ceramiki bolesławieckiej odbywa się już od ponad 700 lat. Upływający czas zmusza jednak do łączenia tradycji z nowoczesnością. Dlatego też, biorąc pod uwagę potrzeby rynku, a także indywidualne sugestie klientów, dbamy o ciągły rozwój i urozmaicanie naszej oferty. Chętnie zapoznamy się również z Państwa pomysłami.

Eksport

Ceramika Bolesławiecka, dzięki swojej wyjątkowości i trwałości zyskała uznanie na całym świecie. Dlatego także produkty ceramiki Galia mogą Państwo znaleźć w wielu różnych krajach. Eksportujemy m.in. do USA, Kanady, Korei Południowej, Chin, Tajwanu i Japonii. Poniżej znajduje się mapka z krajami, w których sprzedawane są nasze wyroby.

ceramika galia

Nasze dekoracje

ceramika galia
ceramika galia
ceramika galia

Nasze kształy

ceramika galia
ceramika galia